Zasoby - Sztandar Stowarzyszenia Kolejowego P.K.P. Warsztatów Głównych Katowice.

Sztandar Stowarzyszenia Kolejowego P.K.P. Warsztatów Głównych Katowice.

Sztandar Stowarzyszenia Kolejowego P.K.P. Warsztatów Głównych Katowice. Sztandar dwustronny, z dekoracjami zakomponowanymi diagonalnie.

Strona główna z karmazynowej tafty. Pośrodku wyhaftowany białym jedwabiem na płótnie orzeł z Matką Boską  na piersiach, pod nim podwójna ośka kolejowa. Wyżej napis: "Stowarzyszenie Kol. P.K.P. Warsztatów Głównych", niżej: "Katowice 1923". W rogach lokomotywa, szufla z kilofem, obcegi i młotek, toporek i ekierka. W wolnych miejscach sztandaru haftowane linearnie ornamenty.

Strona odwrotna z zielonej tafty. Pośrodku haftowana jedwabiem, szkiełkami i złotą siatką postać św.Katarzyny w owalu przyszytym złotą taśmą. Postać świętej i owal haftowane na podkładzie z kolorowego materiału. Wyżej napis: "Św. Katarzyno", niżej girlanda z kwiatów i napis: "módl się za nami !". W dwóch rogach ośki kolejowe, w dwóch pozostalych gałązki róż. W wolnych miejscach sztandaru haftowane kontury wstęg.

Sztandar obszyty  wokół złotą taśmą, a z trzech stron bawełnianą frędzlą. Z jednej strony przyszyte metalowe kółka do umocowania na drzewcu.

MUZ V 39


Obiekty w technologii 360 st.

0%

    Galeria