Zasoby - Parowóz Pt47-50 z pociągiem specjalnym z Warszawy Głównej do Sochaczewa z okazji otwarcia Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

Parowóz Pt47-50 z pociągiem specjalnym z Warszawy Głównej do Sochaczewa...

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie powstało jako oddział Muzeum Kolejnictwa w Warszawie w oparciu o tabor, budynki, infrastrukturę oraz w dużym stopniu załogę zlikwidowanej 30 listopada 1984 r. Sochaczewskiej Kolei Dojazdowej. W chwili powstania było pierwszą w Polsce koleją muzealną.

Sygnatura: S4-069 (3711).

Galeria

• Parowóz Pt47-50 z pociągiem specjalnym z Warszawy Głównej do Sochaczewa z okazji otwarcia Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. 6 września 1986 r. Fot. Jerzy Szeliga.

Sygnatura: S4-069 (3711).